Czy sklepy internetowe z kwiatami (e-kwiaciarnie) są opłacalne?

Czy sklepy internetowe z kwiatami (e-kwiaciarnie) są opłacalne?

Posiadając zwykłą kwiaciarnię można zapewnić sobie całkiem spore źródło dochodu. Oczywiście wielkość zarobków zależna jest od naszego profesjonalizmu. Na niego składają się przede wszystkim ceny, jakość obsługi i dostępność nowoczesnych stylów układania bukietów. Potencjalnymi klientami mogą być mieszkańcy okolicy. Rzadko zdarzać się będzie, że w progi firmy zawita ktoś obcy.

Właśnie, dlatego można powiedzieć, że jest tutaj pewne ograniczenie

Kreatywni i odważni właściciele kwiaciarni zamawiają sklepy internetowe. Na nich ilość osób, które mogą skorzystać z naszej oferty jest zdecydowanie większa. Nie można powiedzieć, że kupować będą u nas wszyscy mieszkańcy danego państwa, bo musiałby się zdarzyć jakiś cud. Sklepy internetowe są bardziej dedykowane dla ludzi chcących kupić kwiaty dla siebie lub dla kogoś bez wychodzenia z domu. Dzięki temu można zrobić komuś miłą niespodziankę. Wystarczy kupić bukiet z dostawą i pracownik przedsiębiorstwa zawiezie go pod dany adres. My nie musimy nic szczególnego robić, a prezent zostanie dostarczony.

Trudno byłoby założyć zwykłą e-kwiaciarnię, która będzie jedyną częścią przedsiębiorstwa

Wtedy mogłoby się okazać, że zyski nie będą duże i cała firma upadnie. Szczególnie na początku, kiedy praktycznie nikt o nas nie wie ciężko jest znaleźć klientów. Z czasem następuje poprawa, ale do osiągnięcia poziomu zwykłej kwiaciarni potrzeba naprawdę dużo czasu. Właśnie ze względu na to sklepy internetowe powinny być traktowane jedynie jako rozszerzenie zwykłej działalności.

Nie warto jest stawiać tylko na Internet, bo możemy się przeliczyć

Nawet gdybyśmy założyli taki plan to i tak musimy mieć rozbudowane zaplecze techniczne. Rozszerzenie go o kilku dodatkowych pracowników nie jest niczym trudnym, a wtedy możemy zdecydowanie więcej zarobić. Na dzień dzisiejszy niewiele osób wybiera taką formę kupowania kwiatów, więc poprzez sklepy internetowe jesteśmy w stanie zarobić mniej niż w zwykłym markecie.

Zasada na której funkcjonują takie sklepy internetowe jest prosta. Bazą całego przedsiębiorstwa jest zwykła kwiaciarnia, która działa jak każda inna. Przyjmuje nowych klientów i realizuje ich zamówienia. Serwis webowy jest dodatkiem do tego, który pozwala na zwiększenie obrotów i co za tym idzie również zarobków. W przypadku, kiedy zainwestujemy w zaawansowane oprogramowanie cała procedura zdalnego przyjmowania zamówień jest łatwiejsza. Można powiedzieć, że takie sklepy internetowe robią wszystko same. Pracownicy realizują tylko zamówienia na wybrane przez internautów bukiety.

Sens korzystania z e-kwiaciarni polega na tym, aby ktoś dostarczył przesyłkę pod wybrany przez nas adres

Gdybyśmy mieli sami jechać po zamówione produkty nie byłoby to opłacalne. Właściciel firmy musi pomyśleć o zatrudnieniu kurierów, którzy będą rozwozili kwiaty. Zazwyczaj teren jaki obejmuje wybrany zasięg to jedno duże miasto, a także okoliczne wsie i małe miasteczka. Dłuższe kursy są nieopłacalne, dlatego się ich nie realizuje. Wyjątek jest wtedy, gdy klient o to poprosi i dodatkowo dopłaci za to.

Aktualnie internetowych kwiaciarni nie ma bardzo dużo, ale we wszystkich większych miastach jest dostępna centrala przynajmniej jednej z nich. Dedykowane są one przede wszystkim dla ludzi, którzy nie mogą sami iść do kwiaciarni i kupić kwiatów, a następnie komuś ich dać. Przykładowo przydają się one, gdy chcielibyśmy wysłać prezent w postaci bukietu pięknych krajów osobie mieszkającej daleko od nas. Nie zawsze można pojechać do niej, a skorzystanie z usług takiej firmy rozwiązuje wszystkie problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry