Jak prawidłowo czyścić rolety i żaluzje (pionowe oraz poziome) w swoim biurze

Jak prawidłowo czyścić rolety i żaluzje (pionowe oraz poziome) w swoim biurze

Przy współpracy z firmą freshoffice.eu, postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik dotyczący czyszczenia żaluzji oraz rolet biurowych. Żaluzje oraz rolety to elementy, które dosyć często pomijamy przy sprzątaniu biura. Nie powinniśmy o nich zapominać. Utrzymanie armatury w czystości i bez kurzu rozjaśnij wygląd miejsca pracy i spraw, że biuro będzie czystsze i bardziej przyjemne. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące czyszczenia rolet biurowych.

Jak czyścić rolety

Środki czyszczące, których używasz do rolet powinny być dostosowane do materiału, z którego są wykonane. Pamiętaj, aby sprawdzić etykietę przed szorowaniem. Aby szybko wyczyścić roletę wystarczy rozwinąć ją, spryskać powierzchnię odpowiednim środkiem czyszczącym i wytrzeć szmatką. Powtórz ten proces na odwrotnej stronie rolety. Aby dokładniej wyczyścić, zdejmij roletę ze ściany i wrzuć ją do wanny lub wiadra pełnego wody zmieszanej z łagodnym detergentem. Pozostaw roletę do namoczenia przez 1-2 godziny, a następnie pozostaw ją do wyschnięcia. Po wyschnięciu wystarczy ponownie założyć świeżo wyczyszczone rolety.

Jak czyścić żaluzje poziome

Te poziome żaluzje listwowe mogą być trudne w czyszczeniu, ponieważ są wąskie i podatne na gromadzenie się kurzu. Aby żaluzje wyglądały jak najlepiej, konieczne jest regularne odkurzanie ich za pomocą piórkowej (lub puszystej) ściereczki do kurzu. Aby uzyskać jeszcze wygodniejszy sposób ich czyszczenia, zamów „czyścik do żaluzji” – poręczny gadżet, który odkurza jednocześnie kilka listewek. Jeśli rolety stają się lepkie, poplamione lub wymagają głębszego czyszczenia, wilgotna ściereczka i spray do wielu powierzchni powinny załatwić sprawę.

Jak czyścić żaluzje pionowe

Dowiedz się, które produkty czyszczące są odpowiednie dla Twoich pionowych żaluzji materiałowych. Posiadając te informacje, możesz regularnie wycierać je wilgotną szmatką, aby utrzymać je w dobrym stanie. Kiedy nadejdzie czas dokładniejszego czyszczenia żaluzji pionowych biurowych, odkurz je, usuń wszelkie plamy odpowiednim odplamiaczem, a następnie odczep je. Poluzowane rolety można namoczyć w ciepłej wodzie i łagodnym detergencie, tak jak rolety poziome.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry