Odszkodowanie w Anglii. Sprawdź co powinieneś wiedzieć!

Odszkodowanie w Anglii. Sprawdź co powinieneś wiedzieć!

Polacy przebywający w Anglii w celach turystycznych lub zawodowych, narażeni są na różnego rodzaju wypadki. Każdemu z nas może przydarzyć się wypadek samochodowy, czy wypadek w pracy. Niebezpieczeństwa czyhają na nas praktycznie wszędzie.

Obowiązujące prawo w Wielkiej Brytanii, mówi że każdemu poszkodowanemu, który nie zawini swojemu wypadkowi należy się odszkodowanie oraz nie obciążanie go kosztami sądowymi, medycznymi i innymi.

Sam proces ubiegania się o wypłatę odszkodowania w Anglii jest często bardzo skomplikowany dla osób nieznających brytyjskiego prawa

W takim przypadku można skorzystać z pomocy firm, które posiadają doświadczenie w tej dziedzinie i znają wszelkie obowiązujące procedury prawne.

W jakich sytuacjach i w jaki sposób dochodzić można odszkodowania w Anglii?

Jeśli przydarzył ci się wypadek drogowy, możesz ubiegać się o odszkodowanie, w następujących sytuacjach: gdy doznałeś uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia ciała z winy innego kierowcy, gdy doznałeś obrażeń będąc pasażerem, gdy doznałeś uszczerbku na zdrowi korzystając ze środków komunikacji miejskiej, gdy jako pieszy lub rowerzysta doznałeś obrażeń z winy innego uczestnika. Bardzo ważne w powyższych sytuacjach jest ustalenie danych osobowych sprawcy wypadku.

Doznając obrażeń z winy współpracowników lub pracodawcy także może dochodzić odszkodowania w Anglii. Rekompensacie polega tu nie tylko utrata zdrowia, ale także towarzyszący mu stres, czy utracony dochód. W tym wypadku warto pozyskać dane osobowe świadków wypadku i zdawać sobie sprawę, że pracodawca obowiązany jest odnotować każdy wypadek w rejestrze wypadków.

Rekompensaty można dochodzić także wskutek wypadków w miejscach publicznych

Związane one mogą być np. z wadliwą konstrukcją budowlaną, nierówną nawierzchnią, czy niewłaściwych oznakowaniem miejsc robót. Jeśli w takiej sytuacji zdarzy ci się wypadek, odpowiedzialnymi za takie zdarzenie będą osoby prywatne, bądź instytucje nadzorujące takie miejsca. Jeśli przydarzy ci się nieprzyjemne zdarzenie w miejscu publicznym, warto zrobić zdjęcie miejsca wypadku oraz zapamiętać jego lokalizację.

Nieszczęśliwy wypadek przydarzyć się może także podczas zwykłego spaceru. Wówczas odpowiedzialną za chociażby zły stan chodnika jest jednostka, która zobowiązana jest zadbać o jej stan. Można wówczas zrobić zdjęcie miejsca wypadku oraz zebrać dane osobowe od osób, które widziały dane zdarzenie.

Odszkodowania można także dochodzić wskutek pobić i napadów

Rekompensacie podlegają wszelkie obrażenia fizyczne oraz psychiczne i koszty leczenia.

Podsumowując, jeśli przydarzy się Wam jakikolwiek wypadek podczas pobytu w Anglii, nie musicie zostawać sami z tym problemem. W dochodzeniu do każdego odszkodowania może Wam pomóc profesjonalna firma, która obeznana jest ze wszelkimi procedurami i przepisami prawnymi, obowiązującymi na obszarze Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry